II ŁÓDZKI FESTIWAL MLEKA SIERADZ

W dn. 9 lipca 2023 w Sieradzu na terenach zielonych  w obrębie ulic Bohaterów Września i Strzelców Kaniowskich odbył się II ŁÓDZKI FESTIWAL MLEKA.

FESTIWAL MLEKA  to plenerowa impreza nawiązująca do tradycji i historii łódzkiej branży mleczarskiej oragizowana przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi co roku w innym regionie województwa łódzkiego.

Na ponad 50 tys.mpowierzchni rozmieszczone zostały strefy: konferencyjna,wystawiennicza w której prezentowane były maszyny i urządzenia rolnicze oraz nowoczesne technologie dla rolnictwa, stoiska mleczarni z całego woj.łódzkiego, gastronomiczna, w której w konkursach wzieło udział blisko 40 kół gospodyń wiejskich z regionu oraz rozrywkowa gdzie wystąpiły zespoły: AfterParty, Roksana Węgiel oraz Zakopower.

Podcza Festiwalu wręczono honorowe odznaczenia dla ,, Zasłużonych dla rolnictwa". W tym roku odznaczenia, które wręczył wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik otrzymali : Iwona Tomczyk, Paweł Owczarek oraz Mariola Kuchczyńska.

Patronat honorowy nad imprezą objęli m.in. Robert Telus, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz Karol Młynarczyk, wojewoda łódzki.

 TO BYŁO PRAWDZIWE ŚWIĘTO MLEKA