Musowopoznajnasząhistorię

MUUsisz wiedzieć, że to właśnie w tym roku zaczęła się nasza przygoda z mlekiem! Spółdzielnia mleczarska powstała w Woźnikach i przyjęła nazwę „Wośniczanka”. Chwilę później postanowiliśmy przenieść się do Sieradza i połączyć z prywatną mleczarnią Władysława Byczewskiego.

Musowopoznajnasząhistorię

W trakcie okupacji byliśmy kontrolowani przez hitlerowców i pod wpływem modernizacji MUUsieliśmy przyjąć nową nazwę Molkerei – Betriebsgesselschaft G.m.b.H Posen, Molkerei Schieratz. Po zakończeniu wojny postanowiliśmy wrócić do korzeni i poczuliśmy, że MUUsowo musimy wrócić do naszej poprzedniej nazwy.

Musowopoznajnasząhistorię

Czasy się zmieniały, a nasza spółdzielnia wraz z nimi. Z Okręgowej urośliśmy do rangi Wojewódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej i otworzyliśmy nową linię produkcyjną, przeznaczoną do ciągłej produkcji masła.

Musowopoznajnasząhistorię

Światło dzienne ujrzały pierwsze produkty UHT z nowej marki własnej „MU!” – wysokiej jakości mleko UHT, mleko kozie UHT, śmietanka UHT, mleko zagęszczone UHT oraz kawa mrożona Ice Coffee. Postawiliśmy również na bogatą ofertę produktów pod marką „Paczka od krowy”, przeznaczonych nie tylko na rynek lokalny, lecz na cały kraj i eksport (mleko spożywcze, śmietana, kefir, maślanka, masło i twarogi).

Musowopoznajnasząhistorię

To rok naszych 90. urodzin! Z tej okazji Starosta sieradzki wręczył nam medal „Zasłużonych dla Ziemi Sieradzkiej”. Naszą najnowszą inwestycją jest nowoczesny magazyn wyrobów gotowych UHT. W szybkim tempie możemy tam umieszczać bardzo dużą ilość towaru na regałach!

Musowopoznajnasząhistorię

W kwietniu wprowadziliśmy nowe wygodne opakowania z nakrętką i zmieniliśmy szatę graficzną naszych produktów. Chcemy, aby nikt nie miał wątpliwości, że najlepsze mleko pochodzi z regionu sieradzkiego! Nieustannie usprawniamy procesy produkcyjne, aby dostarczyć najwyższej jakości produkty mleczne, które codziennie trafiają na stoły tysięcy klientów.

Musowopoznajnasząhistorię

Najwyższą jakość produktów uzyskaliśmy nie tylko dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, ale przede wszystkim dzięki wykwalifikowanym pracownikom i zaufanym dostawcom.

O rozwoju naszej firmy decydują nasi klienci i wymagania, jakie nam stawiają. Dlatego spełniamy je zarówno w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności na podstawie analizy HACCP i wymagań standardu IFS (International Food Standard). Potwierdzeniem tych działań są certyfikaty wydane przez międzynarodową jednostkę certyfikującą – Lloyd’s Register.